08
Ekim
2019
|
21:41
Europe/Amsterdam

MBFWI'nin birinci gününden satır başları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 14. sezonu bugün Zorlu PSM'de başladı. Gün boyunca MBFWI davetlileri sırasıyla Natalie Kolyozyan, Önder Özkan, Bağzıbağlı Privé X Özlem Erkan, Can Yunus Çetinkaya, Niyazi Erdoğan ve Özlem Süer'in koleksiyonlarını keşfetme şansı buldular.

11 Ekim Cuma gününe kadar devam edecek olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da toplam 41 marka ve tasarımcı İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonlarını sergileyecek.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un ilk gününden objektife yansıyan renkli anlar için  tıklayın.

MBFWI panellerle zenginleşiyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, #together teması altında moda endüstrisinin tüm paydaşlarını güçlerini birleştirmeye davet ettiği 14. sezonunu ilham verici panellerle zenginleştiriyor. Bugün gün boyunca devam eden ve sektörün farklı oyuncularını buluşturan panellerde davetliler, endüstriye alışılmışın dışında bir bakış açısı sunan sohbetlere dahil oldular. Yarın da devam edecek panellerin detaylarını keşfetmek ve 9 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek olan panellere kayıt yaptırmak için www.mbfwistanbul.com/events adresini ziyaret edebilirsiniz.

MiiN by Kadir Kılıç, Yeni A-Serisi Sedan'ı yorumladı

Mercedes-Benz Türk, İlkbahar/Yaz 2020 sezonunda Zorlu PSM'de yer alan MBFWI alanında Mercedes-Benz'i genç kullanıcılarla buluşturmayı hedefleyen ve markanın kompakt sınıftaki ilk sedan modeli olan A-Serisi Sedan'ı tasarımcı Kadir Kılıç'ın yorumuyla sergiliyor. Bu sezon Mercedes-Benz Türk'ün destekleyerek defilesini "Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç" ismiyle sunacağı başarılı tasarımcı Kadir Kılıç, Yeni A-Serisi Sedan'a kendi tasarım dilini yansıtan bir dokunuş kattı. Sınıfının standartlarını yeniden belirleyen model, yapay zeka kullanımının yanı sıra geniş iç mekanı ile de dikkat çekiyor. Kendinden emin ve modern tasarımıyla öne çıkan Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan, sportif karakterli bir kompakt sedan estetiği sunuyor. 

Niyazi Erdoğan moda tasarımında 10. yılını kutluyor

Yerel kültürümüzden aldığı kodları global moda trendleriyle harmanlayarak her sezon farklı ve beklenti uyandıran defilelere imza atan moda tasarımcısı Niyazi Erdoğan, bu kez geçtiğimiz 10 yıla dağılan farklı koleksiyonlarından seçtiği ikişer görünümle retrospektif bir sergiye imza attı. Açılışını bugün Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleştiren sergi, 18 Ekim tarihine kadar moda severler tarafından Istanbul Moda Akademisi'nde ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 

Günün kapanışı Özlem Süer'den 

Daha önce New York ve Paris Moda Haftaları'nda sunduğu İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonuyla Özlem Süer, MBFWI'nin ilk gününün kapanışını gerçekleştirdi. Yaratıcılığın başlangıç noktası olarak nitelendirdiği "cesaret" kavramını defilenin teması olarak seçen başarılı tasarımcı, kadın olma halinin güçlü ve doğasına sadık duruşunu koleksiyonuna taşıdı. Defilede yer alan mankenler, popüler kültürün dayatmalarına karşı çıkarak podyumda makyajsız olarak yürüdüler. Koleksiyonda Özlem Süer markasının özel drapaj tekniklerini yansıtan, her biri eşsiz parçalar tüm davetlilerin beğenisini topladı.