11
Ekim
2019
|
23:03
Europe/Amsterdam

MBFWI'nin dördüncü gününden satır başları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un son günü de yoğun bir programla devam etti. Davetliler sırasıyla Kith&Kin, Pioneering Designers II Emre Pakel - Seydullah Yılmaz, Lug Von Siga, Exquise, Gökhan Yavaş, Join Us ve Barbie by Çiğdem Akın İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonlarını keşfettiler.

Etkinliğin dördüncü gününden kameralara yansıyan heyecan verici anlar için tıklayın.

Pioneering Designers II ile gençlik enerjisi

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından desteklenen genç tasarımcılar Emre Pakel ve Seydullah Yılmaz "Pioneering Designers II" defilesiyle koleksiyonlarını sundular. Emre Pakel, "Pakel Cooperation" adlı yeni koleksiyonunda dünyaca özenilen Hollywood tarzına tepki niteliğinde Japonya'nın yeni sokak stillerini konu edindi. Tasarımlarının formlarında deneysel bir yöntem izleyen Seydullah Yılmaz ise koleksiyonunda farklı akımları birleştirerek geçmişte ve gelecekte aerodynamics'in nasıl kullanıldığını yansıttı ve giysilerde form aracılığıyla ısı ve hava dengesinin sağlanabileceğini gösterdi.

Lug Von Siga 10. yaşını kutluyor

İstanbul'da moda haftasının 10. yılına paralel olarak başarılı tasarımcı Gül Ağış da MBFWI kapsamında Lug von Siga markasının 10. yaşını kutladı. Shakespeare'in ölümsüz eseri Venedik Taciri'nden ilham alan İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu sunan Ağış, bugüne kadar hazırladığı koleksiyonlarda dünyanın farklı coğrafyalarından ilham aldığı kişileri ve kültürel ayak izlerini hep İstanbul ile harmanlamasıyla biliniyor. Bu sezon da Lug Von Siga, "Venedik Taciri İstanbul'da" adını verdiği koleksiyonunu Venedik Sarayı'nın büyülü atmosferinde tanıttı. Tasarımcı, markasının 10. yılında, bu mesleği öğrendiği ve uzun yıllar yaşadığı yer olan İtalya'ya atıfta bulunarak, bir anlamda mesleki köklerine dönüş yaptı ve üniversitede ilk mezun olduğu bölüm olan İngiliz edebiyatının ünlü yazarı Shakespeare'in Venedik Taciri adlı eserini, kendi köklerini bulduğu şehir olan İstanbul'a taşıdı.

Bir MBFWI klasiği: Mercedes-Benz Lounge ve Moda Haftası Araçları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un artık klasikleşen MBFWI Transfer Araçları, İstanbul sokaklarını 14. sezonda da arşınlamayı sürdürdüler. Mercedes-Benz C-Serisi araçlar, hafta boyunca Mercedes-Benz'in özel misafirlerini tam zamanında defile ve sunumlara yetiştirdiler ve şehrin dört bir yanına moda haftasının heyecanını taşıdılar. Her sezon moda haftası misafirlerinin buluşma noktası olan Mercedes-Benz Lounge ise hafta boyunca canlı renklerin coşkusu ve dinamik kimliği eşliğinde misafirlerini karşıladı.

BARBIE by Çiğdem Akın ile MBFWI sona erdi

MBFWI'nin son defilesinde Çiğdem Akın, Barbie için hazırladığı tasarımları sundu. Akın'ın tasarımcı kimliğinin oluşmasında büyük rol oynayan Barbie'ye ithafen hazırladığı tasarımlar, İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunun modern ve genç çizgileri ile birleşti. Çiğdem Akın, bu koleksiyonuyla kadınlara sahip oldukları gücü ve yaratıcılığı hatırlatmak istediğini belirtti. Defileyi ön sıradan izleyenler arasında Işıl Reçber, Berrin Zorlu, Burcu Güneş, Buse Terim, Günay Museyeva, Şebnem Dönmez, Göksel, Ayşe Hatun Önal gibi isimler bulunuyordu.