09
Ekim
2019
|
22:43
Europe/Amsterdam

MBFWI'nin ikinci gününden satır başları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un ikinci günü de koleksiyon sunumları ve panellerle dolu dolu bir programla devam etti. Etkinliğin ikinci gününden kameralara yansıyan renkli anlar için  tıklayın.

Mert Erkan'ın İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonuyla başlayan gün boyunca MBFWI davetlileri sırasıyla Pioneering Designers I FUTURISTIKLOVER - Mehmet Emiroğlu - Şebnur Günay, Yelda Aslan, NEW GEN by IMA, Ceren Ocak ve Y Plus by Yakup Biçer'in koleksiyonlarını keşfetme fırsatı buldular.

MBFWI davetlileri aynı zamanda etkinlik takviminde yer alan ilham verici paneller eşliğinde moda sektörüne dair farklı bakış açılarına tanık oldular. Günün son paneli olan "Mercedes-Benz ile kontrast ol." ile 2 gün süren paneller programı sona erdi.

MB Collection ile hayatın her alanında Mercedes-Benz

Mercedes-Benz tutkunlarına özel MB Collection yaşam tarzı ürünleri MBFWI boyunca Zorlu PSM'in -3'üncü katında moda severler ile buluşuyor. Samsonite ve Swarovski markalı MB Collection ürünlerinin yanı sıra kıyafet seçenekleri, çantalar ve model arabaların bir arada sunulduğu alanı keşfetmeye davetlisiniz. MB Collection ürünlerinin tamamını ise buradan görebilirsiniz.

NEW GEN by İMA ile söz gençlerde

12 senedir sektöre tasarımcı yetiştiren Türkiye'nin önde gelen moda okulu İstanbul Moda Akademisi mezunları arasından seçilen 13 tasarımcı, New Gen by İMA defilesinde koleksiyonlarını sergilediler. "Dream a Dream" (Düşünü Düşle) teması altında toplanan genç tasarımcıların koleksiyon seçkisi, MBFWI podyumuna enerji ve dinamizm getirerek gerek Türk, gerek uluslararası davetlilerin büyük beğenisini topladı.

Mercedes-Benz ile kontrast ol

Bu sezon sunduğu "Kontrast ol." moda görsel kampanyası kapsamında Mercedes-Benz, MBFWI takviminde yaratıcı bir paneli sahiplendi. MBFWI Kreatif Direktörü Güneş Güner moderatörlüğünde moda tasarımcısı Kadir Kılıç ve influencer Elif Hazal Tan'ı bir araya getiren panel yalnızca moda tutkunlarını değil, herkesi kucaklayan kampanya bireyleri algıları değiştirmeye, güzelliğin standart kalıplarını kurmaya davet etti.

Ceren Ocak'tan festival ruhu 

Moda haftasının genç ve yetenekli tasaımcılarından Ceren Ocak, İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunun ilhamını festival ruhundan aldı. Özgür, stiline güvenen ve sıradanlıktan uzak kadınlara hitap eden koleksiyonda asimetrik kalıpların, deri örme bodysuit'lerin yanı sıra deniz kabukları ve deri püsküllerle işlenmiş parçalar ön plandaydı. Defileyi izleyenler arasında Oğuzhan Koç, Burak Yörük, Bestemsu Özdemir, Dila Tarkan, Öykü Baştaş gibi isimler bulunuyordu.