10
Ekim
2019
|
23:51
Europe/Amsterdam

MBFWI'nin üçüncü gününden satır başları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un üçüncü günü Sudi Etuz'un İMÇ Plakçılar Çarşısı'nda gerçekleştirdiği nostaljik defilesi ile başladı. Etkinliğin üçüncü gününden kameralara yansıyan renkli anlar için tıklayın.

Sudi Etuz'un ardından gün boyunca MBFWI davetlileri sırasıyla Çiğdem Akın, Murat Aytulum, WRDB DB-BERDAN, Mehmet Korkmaz, Mehtap Elaidi X LENZING™ ECOVERO™, Mehtap Elaidi, Hemington ve Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç'ın İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonlarını keşfettiler.

Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç defilesinden heyecan dolu anlara tanık olmak için tıklayın.

MBFWI farklı mekanlarla zenginleşti

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da bugünün programında yer alan Sudi Etuz ve Mehtap Elaidi, defilelerini Zorlu PSM alanının dışında, koleksiyon hikayelerini tamamlayan mekanlarda gerçekleştirdiler. İMÇ Plakçılar Çarşısı'nda gizli hikayelerin peşine düşen tasarımcı Şansım Adalı, Sudi Etuz İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu burada sergilerken Mehtap Elaidi ise ada hayatının izlerini taşıyan İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu Sakıp Sabancı Müzesi'nde yer alan Fıstıklı Teras'ta sayfiye ruhu eşliğinde sundu. Her iki defileyi izleyenler arasında Sedef Avcı, Ahu Yağtu, Nil Karaibrahimgil, Nefise Karatay, Hakan Yıldırım, Nur Bilen Yavuzer gibi isimler vardı.

The Core Istanbul kapılarını açtı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un İlkbahar/Yaz 2020 sezonu ile eş zamanlı ve aynı mekânda gerçekleşen The Core Istanbul, bugün kapılarını Zorlu PSM'de bulunan Sky Lounge'da açtı. İki gün boyunca devam edecek olan The Core Istanbul, İHKİB'in organizasyonu ile hem moda haftasının satışa yönelik boyutunu oluşturacak, hem de yerli ve yabancı satın alma sorumlularını, genç moda girişimcilerini ve basın mensuplarını tek bir çatı altında buluşturarak yeni iş birliklerine zemin hazırlayacak. Londra, Milano, Varşova, Riyad ve Madrid gibi farklı şehirlerden Harvey Nichols Riyad, Studio Zeta ve Rainbowwawe gibi dünya çapında prestijli mağaza ve showroom'ları temsilen gelen uluslararası satın alma sorumluları, iki gün boyunca Türk marka ve tasarımcılarla tanışma fırsatı bulacaklar.

WRDB DB-BERDAN ile "Kendini Sevenler Kulübü"

Tasarım ikilisi Deniz ve Begüm Berdan'ın çevreye duyarlı ve yenilikçi markası DB Berdan, İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonu "Kendini Sevenler Kulübü" ile erkek egemen spor kulüplerinin yarışma nosyonunu bu kez "Eşitlik için Yarışma" temasına çevirerek cinsiyet kalıplarını tersyüz ediyor. İkili, bu görünmez rekabet içinde herkesi kendini sevmeye ve başkalarının farklılıklarını kabullenmeye davet ediyor.Koleksiyonda 80'ler ve 90'ların başındaki hip-hop ve acid house kültüründen ilham alırken baskın renkler, oversize batik denim kapüşonlular, şorta dönüşen jogger pantolonlar, yarasa kollu 80'ler düğmeli gömlekler, eteğe dönüşen basketbol şortları WRDB DB-BERDAN'ın çevreye duyarlı desenleriyle farklılaştı ve davetlilerin beğenisini topladı.

Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında bu sezon Mercedes-Benz Türk'ün destekleyerek defilesini sunduğu genç tasarımcı Kadir Kılıç, "Mercedes-Benz presents MiiN by Kadir Kılıç" defilesinde İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu podyuma taşıdı. Koleksiyonunda leke, doku, desen, renk, ışık, kompozisyon ve perspektifle oynayarak temel kuramlar üzerine odaklanan Kadir Kılıç, ilhamını cennet tasvirinden ve dünya harikası meyveler arasındaki anlam bağından aldı. İmzası haline gelen siyah ve beyaz kontrastına bebe mavisi ve pembesi, lila ve mint'lerden oluşan zengin bir renk paleti ekledi. İnfluencer Elif Hazal Tan'ın podyumda yürüdüğü defileyi ön sırada izleyen isimler arasında Aybüke Pusat, Duygu Özaslan, Ece Begüm Yücetan, Hande Yener, Mabel Matiz, Melisa Aslı Pamuk gibi isimler bulunuyordu.