25
Eylül
2020
|
10:52
Europe/Amsterdam

Mercedes-Benz’in desteğiyle Wiener Akademie “Beethoven Gala”, çevrimiçi gösterimle İstanbul Müzik Festivali’nde

  • Mercedes-Benz, 33 yıldır desteğini aralıksız sürdürdüğü İstanbul Müzik Festivali’nde bu yıl, “Çevrimiçi Gösterimler” kapsamında gerçekleştirilen Wiener Akademie “Beethoven Gala” konserine sponsor oldu.
  • Ünlü dönem çalgıları orkestrası Wiener Akademie, çağın önde gelen şancılarından Thomas Hampson ve 20. yüzyılın büyük kemancıları arasında sayılan Benjamin Schmid ile Beethoven’a övgü niteliğinde çok özel bir konserle “çevirimiçi” olarak dinleyicilerle bir araya geldi.

Wiener Akademie “Beethoven Gala” konseri, 48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 24 Eylül Perşembe akşamı, Avusturya Brucknerhaus Linz’den yapılan yayınla çevirimiçi olarak gerçekleşti. Dönem çalgılarıyla, Barok’tan Romantik döneme uzanan bir repertuvar seslendiren Wiener Akademie “Beethoven Gala” konseri, İstanbul Müzik Festivali’ne 33 yıldır verdiği destekle “Yüksek Katkıda Bulunan Gösteri Sponsoru” olan Mercedes-Benz’in katkılarıyla müzikseverlerle buluştu.

Süer Sülün: “33 yıldır her koşulda İKSV’ye desteğimizi sürdürüyoruz”

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Ülkemizde nitelikli sanat etkinliklerinin kalitesinden ödün vermeden sürdürülebilmesi için uzun soluklu desteklerin büyük önem taşıdığının bilincindeyiz. Dünyaca ünlü müzisyenleri ağırladığımız İstanbul Müzik Festivali’ne desteğimizi uzun yıllardır sürdürerek ‘En Yüksek Katkıda Bulunan Gösteri Sponsorları’ arasında yer alıyoruz. Tüm dünyada pek çok konuda ilkleri yaşadığımız bu yıl, İstanbul Müzik Festivali de konserlerini çevrimiçi gösterimlerle sürdürme kararı aldı. Dijitalleşmenin öneminin uzun yıllardır farkında olan ve her çalışmalarının her aşamasında uygulayan markamız, İKSV’nin bu kararının da destekçisi olarak sponsorluğuna ara vermeden devam ediyor. Mercedes-Benz olarak, her koşulda, 33 yıldır kesintisiz devam eden desteğimizle, pandemi döneminde de festival heyecanına ortak oluyor, İKSV ile birlikte anılmaktan mutluluktan duyuyoruz.” dedi.

Wiener Akademie, Beethoven’a övgü niteliğinde büyüleyici bir konser gerçekleştirdi

Wiener Akademie, İstanbul Müzik Festivali, Salzkammergut Klasik Festivali ve Brucknerhaus Linz işbirliği ile gerçekleştirilen “Beethoven Gala”yla Beethoven’a övgü niteliğinde konserini dinleyicilerle buluşturdu. Konserde Beethoven’ın Re Majör Keman Konçertosu’nu seslendiren Benjamin Schmid büyüleyici anlara sahne oldu.

Wiener Akademie, yüzyıllar içerisinde oluşmuş bir müzik kültürü üzerine uzmanlığını gittiği her yere taşıyor. Neredeyse otuz yıldır Viyana Musikverein’da verdiği düzenli konserlerin yanı sıra Şikago’dan Tokyo’ya uluslararası turnelere çıkan orkestra, ayrıca eserleri prömiyerlerinin yapıldığı muhteşem salonlarda, o dönemin çalgılarıyla seslendirdiği konser serisi RESOUND ile dünyada bir ilki gerçekleştiriyor. Uluslararası festivallerin gözdesi ve Bonn, Varşova ve Kraków Beethoven Festivalleri’nin düzenli konuğu Wiener Akademie, RESOUND Beethoven başlığı altında bestecinin tüm senfonileri ile piyano konçertolarının kaydını 2020’de tamamlıyor.