Beyoğlu,
19
Haziran
2023
|
13:29
Europe/Amsterdam

She’s Mercedes kadınları “İyiliğe Yolculuk” için buluştu

·       She’s Mercedes platformu, “İyiliğe Yolculuk” etkinliği ile deprem bölgesine destek veren sivil toplum örgütleri ve gönüllüleri ile buluştu.

·       She’s Mercedes platformunun katkıları ile genç kızlara mentorluk desteği verilecek.

Farklı yaş ve meslek gruplarından başarılı ve vizyoner kadınları buluşturan She’s Mercedes platformu, bu kez “İyiliğe Yolculuk” başlığı ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Mercedes-Benz ev sahipliğinde 14 Haziran’da gerçekleştirilen etkinliğe; deprem bölgesine destek veren Kırmızı Çocuklar Derneği, Empati Derneği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın yöneticileri ile birbirinden değerli konuklar katıldı. Depremin ilk gününden itibaren bölge halkının yanında olan She’s Mercedes kadınları, bölge için hayata geçirilecek yeni projeleri değerlendirdikleri toplantıda son gelişmeleri de paylaştılar. Önümüzdeki dönemde sivil toplum örgütlerinin desteği ile uzun soluklu sosyal fayda çalışmalarının devam etmesinin ve kadınların bu platformlarda aktif rol almasının öneminin vurgulandığı toplantıda, She’s Mercedes platformunun katkıları ile genç kızlara mentorluk desteği verileceği de aktarıldı.

Ezgi Yıldız Kefeli: “Deneyimlerimizi ve bilgi birikimimizi genç kızlara aktaracağız”

Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli, “She's Mercedes, toplumda başarılı olan ve iz bırakan kadınlardan ilham alan, hedeflerine ulaşmış başarılı kadınları hayalleri olan genç kızlarla bir araya getiren bir kadın güçlendirme platformu. Önümüzdeki dönemde, deneyimlerimizi ve bilgi birikimimizi aktarabileceğimiz, hayalleri olan ve başarı yolunda ilerleyen genç kızlarımız ile She's Mercedes kadınlarını bir araya getirecek mentorluk programını başlatacağız.” diye konuştu.

Türkiye dahil 70’ten fazla ülkede kadınları bir araya getiriyor

Türkiye’de 23 Aralık 2019 tarihinde faaliyete geçen She’s Mercedes platformu, kültür & sanat, müzik, spor, moda ve girişimcilik gibi farklı alanlarda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor. 70’ten fazla ülkede online topluluklar ve sosyal ağlar üzerinden kadınların görüş alışverişinde bulunabildiği topluluk, gücünü farklı endüstrilerden ilham veren kadınlardan alıyor. İz bırakan hikâyelerden yola çıkarak, hayalleri olan kadınlarla bunları gerçeğe dönüştürenleri buluşturan She’s Mercedes platformu, en iyiyi hedefleyen kadınların birbirlerine cesaret ve güç vermesini amaçlıyor.