11
Şubat
2022
|
12:41
Europe/Amsterdam

She’s Mercedes’in ilham verenleri, Sway Hotel’de buluştu

·               Mercedes-Benz’in gücünü ilham veren kadınlardan alan platformu She’s Mercedes’in yeni etkinliği “Inspiring Days”, 9-11 Şubat tarihlerinde Erzurum-Palandöken’deki Sway Hotel’de, aralarında Özlem Süer, Arzu Kaprol, Meltem Cumbul gibi isimlerin katılımıyla gerçekleşti.

·               Etkinlik kapsamında ilk gün, Meltem Cumbul, Özlem Süer ve Arzu Kaprol gibi isimler, sanat, moda, teknoloji ve duygusal hafıza konularındaki ilham veren hikayelerini paylaştılar.

·               Etkinliğin ikinci gününde ise katılımcılar Mercedes-Benz’in SUV modelleriyle Tortum Gölü’nü ziyaret ettiler.

Mercedes-Benz’in gücünü ilham veren kadınlardan alan ve dünyayı kadın gücü ile daha iyi bir yer haline getirmenin mümkün olduğuna inanan She’s Mercedes Platformu, 9-11 Şubat tarihlerinde Erzurum-Palandöken’deki Sway Hotel’de, “Inspiring Days” etkinliğini düzenledi. Birbirinden değerli ve ilham veren kadınların bir araya gelerek deneyimlerini aktardıkları etkinliğin ilk gününde; Meltem Cumbul, Özlem Süer, Arzu Kaprol, Janset Bilgin, Başak Cankeş, Özge Günaydın, Merve Öztürk ve Aslı Varlıer Pelit’in katılımı ile “Inspiration Talk” düzenlendi. Sanat, moda, teknoloji ve duygusal hafıza hakkında deneyimlerini aktaran isimlerin ilham veren hikayeleri, katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi. Etkinliğin ikinci gününe Home Made Aroma Therapy Workshop’u ile başlayan katılımcılar, Sway Hotel’de yer alan Mercedes-Benz SUV modellerinin direksiyonuna geçerek, eşsiz doğal yapısıyla Tortum Gölü’nü ziyaret ettiler. Etkinlik boyunca ayrıca Sway Hotel’in Lounge 2400 ve Apres Ski-Bar’ında müzik ve manzaranın keyfi çıkarıldı.

She’s Mercedes Platformu’nun Sway Hotel’deki “Inspiring Days” etkinliğine; Özlem Süer, Arzu Kaprol, Başak Cankeş, Gül Ağış, Simay Bülbül, Özlem Tuna, Janset Bilgin, Özge Günaydın, Merve Öztürk, Meltem Cumbul, Yıldız Kurt, Serra Arıkök, Aslı Umut Pelit ve Başak Pelister gibi isimler katıldı.

Mercedes-Benz SUV modelleri test edilebiliyor

Mercedes-Benz, Türkiye’nin en iyi kayak otelleri arasında yer alan Erzurum Palandöken’deki Sway Hotel’e bir kez daha sponsor olarak, markanın en yeni SUV modellerini müşterilerin kullanımına sunuyor. 17 Aralık 2021’den başlayarak, 1 Nisan 2022 tarihine kadar sürecek kış sezonunda Sway Hotel’in misafirleri, 4MATIC aktarma sistemine sahip Mercedes-Benz SUV ailesi ile test sürüşü yapabiliyor. Markanın kompakt sınıftaki ilk 7 kişilik modeli GLB, yeni yüzüyle daha güçlü bir karaktere kavuşan GLC, arazi ikonu G-Serisi ve elektrikli otomobillerde Mercedes dönemini başlatan EQC, Sway Hotel ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.

She’s Mercedes ilham veren kadınları bir araya getiriyor

Türkiye’de 23 Aralık 2019’da başlatılan She’s Mercedes; eğitim, kültür & sanat, müzik, spor ve girişimcilik gibi farklı alanlardaki sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri ile insanların hayatına ışık tutmayı hedefleyen Mercedes-Benz’in, gücünü ilham veren kadınlardan alan platformu. Mercedes-Benz’in marka değerlerine paralel olarak, “İyi Yaşam”, “Deneyim”, “İnovasyon” ve “Sürdürülebilirlik” başlıkları esas alınarak farklı endüstrilerden ilham veren kadınlar, platform aracılığıyla birbirlerine katkı sağlıyorlar.

She’s Mercedes, iz bırakan hikâyelerden yola çıkarak, hayalleri olan kadınlarla bunları gerçeğe dönüştürmüş olanları bir araya getiriyor. En iyiyi hedefleyen kadınların birbirlerine cesaret ve güç vermesini amaçlayan platform sadece bir sosyal topluluk olmaktan ziyade ortak bakış açısından doğan bir anlayış biçimi olarak tanımlanıyor.

Kuruluşundan itibaren başarı hikâyesinde kadınların her zaman önemli rollerinin bulunduğu Mercedes marka ismini, ilk Daimler otomobilinin siparişini veren Emil Jelinek’in kızı ’Mercedes Jelinek’ten aldı. Böylece, “Zarafet” anlamına gelen İspanyolca bir isim olan Mercédés, 1900’lerin başında Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) şirketinin yeni markasının da adı oldu.

Mercedes markasının sadece isminin belirlenmesinde değil bugünlere gelebilmesinde de özellikle bir kadının rolü çok büyük: Bertha Benz. Bundan 136 sene önce otomobili icat eden Carl Benz’in eşi Bertha Benz, otomobil ile tarihteki ilk uzun mesafe yolculuğunu gerçekleştiren kişi. Bertha Benz, güçlü bir kadın ve ölümsüz bir rol model olarak hem bir öncü hem de Mercedes-Benz’in ilk test sürücüsü oldu. Bertha Benz, eşinin icat ettiği otomobile halkın dikkatini çekmek için 100 km uzaklıktaki Pforzheim’e uzun soluklu bir yolculuk gerçekleştirdi. Bu cesur davranışı onu bugün yaşamın her alanındaki öncüler için en iyi rol modellerden biri yaptı.